Küçük metrekareye sahip bir salonunuz varsa…

Küçük metrekareye sahip bir salonunuz varsa…

Küçük metrekareye sahip bir salonunuz varsa, yapacağınız dekorasyonlar ile salonlarınızı geniş gösterebilirsiniz. Küçük alanlar doğru tercihlerle, bol ışık ve sade bir düzenle hem daha geniş hem de daha konforlu alanlara dönüşebilir. Açık renkler kullanmalı, koyu renk koltuk alırsanız açık renk kırlentler, mobilyalar, halılar ve kullanmalısınız.

Öncelikle salon dekorasyonu için akıllı ve çok yönlü mobilyalar seçmek oldukça önemli. L koltuklar da alanı iyi kullanmak için oldukça doğru bir seçim. Salonunuza uygun bir boyutta ve renkte alacağınız L koltuk ile kör köşeleri iyi değerlendirmiş olursunuz. Eğer L kanepe kullanmayı tercih etmiyorsanız köşelerde çiçeklere veya lambaderlere yer verebilirsiniz. Büyük mobilyalardan kaçınarak salonunuzun ölçülerine uygun ve toparlayıcı mobilyalar kullanmalısınız, az yer harcayarak çok eşyayı içinde barındırabilecek kitaplıklar kullanabilirsiniz. Sehpanızın aynı zamanda depolama alanı olarak da kullanabileceğiniz modellerini tercih edebilirsiniz. Orta sehpanın salonu küçük göstermesini istemiyorsanız, cam ya da pleksi malzemeden yapılmış daha küçük, şık sehpalar kullanabilirsiniz. Orta sehpa haricinde kullanılan, küçük sehpalar ve minderler odayı dağınık göstereceğinden dolayı kullanmak pek akıllıca olmayacaktır. Yemek masası sığmayacağından dolayı orta sehpayı ikramlar için kullanabilecek şekilde dekore edebilir, güzel objeler ve örtülerle süsleyebilirsiniz.

Aynı zamanda salonunuzu daha ferah ve geniş göstermek için ışığı da iyi kullanmalısınız. Bu nedenle duvarlarınızda açık pastel renkleri kullanabilirsiniz. Işığı iyi kullanmak için perdeleri de açık renklerde kullanmanızda yarar var. Beyaz, krem, bej, nude renklerde kullanacağınız storlar ve zebra perdeler odanızı çok ferah gösterecektir. Fon ve tül perdeler yerine stor veya zebra perde seçerek, minimalist bir görünüm yakalamak için Perdego’dan stor ve zebra perde ürünlerimize göz atın! 

Duvarlara asacağınız sade tablolar, aksesuarlarla şık bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bağımsız raflar yerine kitaplık kullanıp içerisine sepetler ve dekoratif kutular kullanarak yerden tasarruf edebilirsiniz.  

TV ünitesi yerine plazma tercih edebilir, küçük bir konsol kullanabilir veya kitaplıkla TV’yi birleştirebilirsiniz. Aynalar ve cam dekoratif ürünleriyle ışığı daha çok yansıtarak odayı daha büyük gösterebilirsiniz. Sarkıtlar yerine spot ışıklar daha güzel durur. Renkli kırlentler ile de güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.